New Delhi, Delhi
GST No. 07BCAPK1031J1Z2
Call 08047767414 87% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10000 sq ft
| Cladding Material | HPL Panel |
| Usage Type | Exterior |
| Service Location | Pan India |
| Application Area | Balcony Wall, Building Elevation, Resort Facade, Lobby Wall, Farmhouse Wall, Boundary Wall, Commercial Front, Bungalow Front |
| Panel Thickness | 6 mm |
| Finish Type | Wooden |
| Service Mode | Onsite Installation |
| Insulation | Rock Wool |
| Warranty | 5 - 10 Year |
| Payment Mode | NEFT RTGS, UPI, Online, Cheque, Cash |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Partition Material | HPL Compact Board |
| Application Area | School, Stadium, Mall, Industrial, Hospital, Hotel, Airport, Office |
| Board Thickness | 12 mm |
| Hardware Material | wooden |
| Door Type | toilet partitions |
| Surface Finish | Matt |
| Color | Multi Color |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
| Cladding Material | HPL Panel |
| Usage Type | Exterior |
| Service Location | Pan India |
| Application Area | Commercial Front, Bungalow Front, Balcony Wall, Boundary Wall, Resort Facade, Building Elevation, Farmhouse Wall |
| Finish Type | Wooden |
| Service Mode | Onsite Installation |
| Panel Thickness | 6 mm |
| Warranty | 5 - 10 Year |
| Payment Mode | NEFT RTGS, Cash, Online, UPI |
Additional Information:
View Complete details