New Delhi, Delhi
GST No. 07BCAPK1031J1Z2
Call 08047767414 87% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 01 Square Feet
Product Brochure
| Louver Type | Fixed Louver |
| Size (feet) | 2900x200mm |
| Thickness | 26mm |
| Color | Brown |
| Design | exterior decorative wall panel |
| Core Filling | Fly Ash |
| Usage/Application | for all king of exterior work |
| Density | 15 year warranty |
| Packaging Type | fully packed |
| Panel Material | Wood |
| Material | WPC |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 Square Feet
Product Brochure
| Louver Type | Fixed Louver |
| Panel Size | 9.05X8.05 INCH |
| Size (feet) | 26mm |
| Finish | Powder Coated |
| Application Area | Facade |
| Thickness | 26mm |
| Color | Brown |
| Design | exterior decorative wall panel |
| Shape | Square |
| Core Filling | wodden for cladding |
| Usage/Application | for all king of exterior work |
| Packaging Type | fully packed |
| Density | 15 year warranty |
| Operating Mode | Manual |
| Panel Material | Wood |
| Material | WPC |
Additional Information:
View Complete details