New Delhi, Delhi
GST No. 07BCAPK1031J1Z2
Call 08047767414 87% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
| Plank Thickness | 26MM |
| Thickness | 26 mm |
| Plank Width | 195 mm |
| Application Area | Facade, Interior Wall, Exterior Wall, Balcony, Ceiling, Boundary Wall |
| Plank Length | 2400 mm |
| Surface Finish | Brushed |
| Hollow Or Solid | Solid |
| Service Location | pan India |
| Pattern | Wood Look |
| Color | Teak |
| Size | Large (12 inch x 12 inch) |
| Profile Type | Clip Fix |
| Water Resistance | Waterproof |
| Service Mode | pan mode online |
| Panel Size | Height =8foot widht=4 foot |
| Material | hpl sheet fundermax |
| Usage/Application | for front elevation for wall cladding for wall exterior cladding gate hpl |
| Coverage Area | pan India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
Product Brochure
| Usage | Exterior |
| Usage/Application | Exterior |
| Thickness | 26 mm |
| Width | 219 mm (8.6 in) |
| Material | WPC |
| Application | For Exterior Use |
| Length | 9.5 ft |
| Panel Style | Wooden |
| Design | Decorative wall panel |
| Features | Waterproof, Termite Proof, UV Resistant, Fire Retardant |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 01 sq ft
Product Brochure
| Thickness | 26mm |
| Length | 9.5 ft |
| Usage/Application | Commercial |
| Material | WPC |
| Color | Brown |
| Design | Decorative wall panel |
| Core Filling | Fly Ash |
| Shape | Square |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Thickness | >25 mm |
| Length | 9.5 ft |
| Usage/Application | for front elevation for wall cladding for wall exterior cladding |
| Material | fully packed |
| Service Location | pan India |
| Coverage Area | pain India |
View Complete details